Nowości

Przyznano nagrody za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia.

 

Krycie dachu to jeden z kluczowych etapów budowy domu, a od pewnego czasu także mistrzowska dyscyplina. Już po raz piąty w ramach Dnia Dekarza, Poznań w starł się areną dekarskich pojedynków. W tym roku uczestnicy po raz pierwszy rywalizowali o nagrodę za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia (MWK) Zwycięzcą został zespół Oddziału Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy.

Jak co roku 24 lipca w przeddzień święta patrona polskich dekarzy, w Poznaniu odbył się Dzień Dekarza, w ramach którego po raz piąty odbyły się Mistrzostwa Polski Młodych Dekarzy. Podczas tej edycji po raz pierwszy zorganizowano konkurs o najlepsze ułożenia membran wstępnego krycia.
W rywalizacji brało udział kilkanaście ekip z całej Polski. Drużyny konkurowały pod okiem mistrzów sztuki dekarskiej tzw. mentorów. Zwycięzcą konkursu został zespół Oddziału Mazowieckiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w składzie : Marcin Chłystek i Adam Jaworski z mentorem Zb. Buczkiem. Drugą nagrodę przyznano Oddziału Pomorskiego Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy w składzie : Paweł Roszman i Łukasz Walkowski z mentorem J. Roszmanem. Obydwa zespoły jako jedyne wykonały perfekcyjnie wszystkie prezentowane elementy : okap, naroże i osłonę okna dachowego.

 

 

Fundatorem nagród za najlepsze ułożenie membran wstępnego krycia (MWK) była firma Marma Polskie Folie. W tym roku konkurencja była wyjątkowo duża. Różnice w ułożeniu MWK miedzy zespołami nagrodzonymi przez Marma Polskie Folie były niewielkie. O przyznaniu pierwszej nagrody zadecydowało wykonanie przez zespół z Mazowsza bardziej pewnego zabezpieczenia okna dachowego z metalową rynienką systemową, Oba nagrodzone zespoły jako jedyne zakleiły zakłady membrany na narożach, co jest bardzo istotnym zabiegiem gwarantującym przepływ powietrza wentylującego – mówi Krzysztof Patoka z firmy Marma Polskie Folie


 

Dzień Dekarza to cyklicznie organizowana impreza, będąca jednym
z najważniejszych wydarzeń w branży. Kolejne zmagania w sztuce dekarskiej odbędą się już za rok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wienerberger wśród dekarzy

 

1350 wystawców z kilkudziesięciu państw, 60 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej oraz blisko 60 tys. zwiedzających. Za nami najważniejsze targi

w branży budowlanej - Budma 2010. W oryginalny sposób swój udział w wydarzeniu zaakcentowali dekarze oraz firma Wienerberger.

 

Wienerberger wśród dekarzy

Wienerberger wśród dekarzy

 

Targi Budma wciąż cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem, zarówno wśród wystawców jak i zwiedzających. W porównaniu z ubiegłymi latami rozszerzył się profil tematyczny wydarzenia.

W tym roku skupiono się głównie na problematyce zrównoważonego budownictwa, ekologii, ekonomii i ergonomii.

 

Ogromnym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się „Dni Dekarza”, zorganizowane przez firmę Wienerberger. Na stoisku, można było zapoznać się z ofertą systemów dachowych Koramic i Jungmeier, przyjrzeć się produktom z bliska, porozmawiać

z doradcami technicznymi firmy oraz wziąć udział w licznych zabawach. Fachowcy z branży dachowej rywalizowali w specjalnie przygotowanych dla nich dyscyplinach - quizie wiedzy na temat dachówek Koramic, precyzyjnym odmierzaniu „na oko” jednego metra sznurka dekarskiego oraz konkurencjach siłowych - jak trzymanie dachówek na czas i sprawnościowych – np. wbijanie gwoździa dekarskiego w dachówkę…

Oryginalnym akcentem targowym był przemarsz dekarzy zrzeszonych w Polskim Stowarzyszeniu Dekarzy. Na drugim stoisku firmy Wienerberger odbywały się w tym samym czasie pokazy murarskie w innowacyjnym systemie Porotherm DRYFIX System, w którym pustaki łączy się specjalną zaprawą w piance.

 

Ważnym wydarzeniem targów dla branży dachowej był jak co roku Kongres Dekarzy Polskich. Tym razem motywem przewodnim wydarzenia stały się najbardziej aktualne zagadnienia interesujące środowisko dekarskie.

Nie zabrakło prezentacji najnowszych rozwiązań z zakresu projektowania i budowy dachów. W ramach budownictwa pasywnego pokazano wzorcowy dach pasywny. Podczas Pokazów Sztuki Dekarskiej fachowcy przedstawili szeroką gamę materiałów pokryciowych, izolacyjnych i konstrukcyjnych.

Najnowsze rozwiązania stosowane w budowie dachów prezentowane były także w ramach codziennych pokazów Nowoczesny Warsztat Cieśli.